„Śpieszmy się kochać ludzi…” – podsumowanie projektu „Dziadkowie czytają dzieciom” w SP w Stróżnej. 13/09/16
12 września odbyło się ostatnie podsumowujące spotkanie z cyklu „Dziadkowie czytają dzieciom”. Tym razem zaproszonym gościem był nauczyciel przyrody w naszej szkole Pan mgr Tomasz Tarasek, dziadek, który już wiele lat pełni funkcję Sołtysa w Wilczyskach, jest też III kadencję Gminnym Prezesem OSP. Pan dyrektor – mgr Andrzej Płaziński witając Jego osobę dodał, że jest wieloletnim Radnym Gminy oraz działa w Zespole Pieśni i Tańca „Koronka” w Bobowej.
Nasz zacny gość wybrał do interpretacji słownej dla wszystkich grup wiekowych utwory ks. Jana Twardowskiego z tomów pt. „Dziecięcym piórem”, które w sposób symboliczny obrazują koleje ludzkiego życia. Dzięki wnikliwej analizie prelegenta uczestnicy spotkania dowiedzieli się, że nasze życie jest częścią życia przyrody, a wszystko co żyje, ulega przeobrażeniom i ciągłemu doskonaleniu. Nasz nauczyciel chciał przekazać, że od małego musimy się uczyć, jak jesteśmy częścią przyrody, tak jesteśmy częścią Kościoła i że mamy być dobrymi ludźmi.
Nasz prelegent ułożył wiersze i przemyślenia Ks. Jana Twardowskiego cyklicznie od Wielkanocy, czyli astronomicznej wiosny do Adwentu, czyli czasu radosnego oczekiwania na Zbawiciela, na lepsze jutro, nowiny, nowe plany, którymi niech stanie się kolejny etap czytelniczych spotkań pod hasłem: „Starsi czytają młodszym”.
Pan Tomasz Tarasek przede wszystkim chciał podkreślić, że najważniejsza w życiu jest miłość do drugiego człowieka, np. dziadków do wnuków i na odwrót, którą powinniśmy okazywać przez cały rok wszystkim napotkanym ludziom. Dzięki temu wspaniałemu uczuciu życie staje się coraz piękniejsze i dlatego mottem przewodnim spotkania były słowa z wiersza Ks. Jana Twardowskiego „Śpieszmy się kochać ludzi”
Na zakończenie Pan dyrektor mgr Andrzej Płaziński podziękował Pani Agacie Jankowskiej – głównej koordynatorce spotkań oraz zaznaczył, że wspólne czytanie było pożyteczne dla wszystkich i stanowiło ogniwo spajające pokolenia. Pomysłodawczyni serdecznie dziękuje wszystkim babciom i dziadkom za przyjęcie zaproszenia oraz dyrektorowi portalu społecznościowego Bobowa.24 Panu mgr Mateuszowi Książkiewiczowi za współpracę podczas realizowania projektu.